autobusy-bazilej-bratislava

Autobusy od Bazilej na Košice, Nitra, Poprad,Prešov, Trenčín a Žilina

Ženeva je mesto v južnom Švajčiarsku. Leží pri výtoku Rhôny zo Ženevského jazera. Samotná Ženeva má 186 tisíc obyvateľov, aglomerácia vyše pol milióna.
Je priemyselným, obchodným a finančným centrom svetového významu. Sídli tu viacero medzinárodných organizácií.

Ženeva sa nachádza na 46°12 s.š., 6°09′ v.d, na juhozápadnom konci Ženevského jazera, kde z jazera vyteká rieka Rhôna. Druhou riekou v meste je Arve, ktorá sa zlieva s Rhônou ešte v meste, na mieste Jonction. Mesto je ohraničené dvomi pohoriami, Alpami a Švajčiarskou Jurou.

Z mesta je za dobrého počasia vidieť zasnežený Mont Blanc, najvyššiu horu Európy (4807 m), vzdialenú asi 70 km juhovýchodne.

autobusom-kosice-bazilej Autobusy Bazilej do Košice

Košice (výslovnosť Slovenskom: [koʃitsɛ] (počúvanie), Nemec: Kišineva, maďarsky: Kassa, výslovnosť maďarsky: je najväčšie mesto na východnom Slovenskom a v roku 2013 bol Európske hlavné mesto kultúry spoločne s Marseille vo Francúzsku. Leží na rieke Hornád na východných kútov Slovenského rudohoria, neďaleko hraníc s Maďarskom. S počtom obyvateľov približne 240.000, Košice je druhým najväčším mestom na slovenskom po hlavného mesta Bratislava.

Byť hospodárske a kultúrne centrum na východnom Slovenskom, Košice je sídlom Košický kraj Košice a samosprávneho kraja, slovenský Ústavného súdu, tromi vysokými školami, rôzne diecézy, a mnoho múzeí, galérií, a divadiel.

autobusy-nitra-bazilej Autobusy od Bazilej na Nitra

Nitra Latinská: Nitrite; Nemec: Neutra (O tejto výslovnosti zvuku (pomáhať · info)); maďarskom: Nyitra alebo Nyitria je mesto v západnom Slovenskom, ktorá sa nachádza pri úpätí hory Zobor v údolí rieky Nitra.

S populáciou asi 83.572, je štvrtým najväčším mestom na slovenskom Nitra je tiež jedným z najstarších miest na slovenskom.; to bolo politické centrum kniežatstvo Nitra. Dnes je to sídlo kraj (Nitra región) a Okres (Nitra District).

Nitra leží v nadmorskej výške 190 metrov (623 ft) nad hladinou mora a má rozlohu 100.48 kilometrov štvorcových (38,8 sq mi). To sa nachádza v údolí rieky Nitra v Podunajská nížina, kde sa nachádza väčšia časť mesta.

autobusy-poprad-bazilej Autobusy od Bazilej na Poprad

Poprad je mesto v severnom Slovenskom, na úpätí Vysokých Tatier známy pre svoje malebné historické centrum a ako rekreačné stredisko. Je najväčším mestom Spiša a desiate najväčšie mesto na slovenské, s počtom obyvateľov približne 55.000.

Poprad-Tatry Airport je medzinárodné letisko sa nachádza tesne mimo mesto. Poprad je tiež východiskovým bodom Tatranských elektrických železníc (známy v slovenčine ako Tatranské elektrická železnica), súbor špeciálnych úzkorozchodné vlaky (električky) spájajúca strediská vo Vysokých Tatrách medzi sebou navzájom a s Popradom.

autobusom-presov-bazilejAutobusy od Bazilej na Prešov

Prešov (O tejto výslovnosti zvukové (pomáhať · info) je mesto na východnom Slovenskom je sídlo správneho Prešovský kraj (Slovensko: .. Prešovský kraj) S počtom obyvateľov približne 91.352, to je tretie najväčšie mesto v krajiny. Existuje mnoho turistických atrakcií v Prešove, ako sú hrady, bazénov, kostoly a krásne mesto.

Historicky, mesto bolo známa v nemčine ako Eperies (v rokoch 1938 a 1945 aj Prešovský), Eperjes v maďarčine, Fragopolis v latinčine, Preszów v poľštine, Peryeshis v rómskej, Пряшев (Pryashev) v ruštine a Пряшів (Priashiv) v Rusyn a Ukrajinci. Obaja EPER a Fragua; frago- v maďarčine a latina, respektíve, znamenať “jahody.” Avšak, mená pre mesto v slovanských jazykoch má ďalšie etymológie.

Mesto je prehliadkou baroka, rokoka a gotickej architektúry. V historickom centre mesta, hlavné ulice je lemovaná s cirkvami a ďalších budov postavených v týchto štýlov.

autobusom-trencin-bazilej Autobusy od Bazilej na Trenčín

Trenčín je mesto na západnom Slovenskom centrálnej Váh údolí rieky neďaleko českých hraníc, asi 120 km (75 mi) z Bratislava.

To má populáciu viac ako 56.000, ktorý robí to deviaty najväčší obec v krajine a je sídlom Trenčianskeho kraja a Trenčianskeho okresu.

To má stredoveký hrad, ktorý sa nachádza na skale nad city.Trenčín bolo prvýkrát spomenuté pod gréckym názvom Leukaristos (Λευκάριστος), líčenie na mape sveta Ptolemaios okolo 150 CE.

V priebehu markomanských vojen medzi rímskej ríše a germánske Kvádov, Rimania vytesaný nápis na skale pod dnešného zámku v 179 CE a miesto bol spomenutý ako Laugaricio.Je to najsevernejší známa prítomnosť Rimanov v strednej Európe.

autobusy-zilina-bazilej Autobusy od Bazilej na Žilina

Žilina / ʒɪlɪnə / nemčina: Sillein [zɪlaɪ̯n] alebo [zɪlaɪ̯n], maďarčina: Zsolna, poľský: Żylina, mená v iných jazykoch) je mesto v severozápadnej časti Slovenska, asi 200 kilometrov (120 mi) od hlavného mesta Bratislava, v blízkosti ako českej a poľskej hranice.

Je to štvrté najväčšie mesto Slovenska s počtom obyvateľov približne 85.000, čo je dôležitým priemyselným centrom, najväčšie mesto na rieke Váh, a sedadle kraj (Žilinský kraj) a an Okres (okres Žilina).

Žilina leží v nadmorskej výške 342 metrov (1,122 ft) nad hladinou mora a má rozlohu 80.03 kilometrov štvorca (30.9 sq mi) To sa nachádza v regióne Horné Považie. (Slovenský: Horné Považie), na sútoku tri rieky: Váh, plynúce z východu do juhozápadu, Kysuca, tečúca zo severu a Rajčanky riek od juhu, v Žilina panvy. Mesto je obklopené týmito horskými pásmami: Malá Fatra, Súľovské vrchy, Javorníky a Kysucká vrchovina.