autobusom-stgallen-bratislava

Autobusy od St. Gallen a Humenné, Piešťany, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok a Zvolen

St. Gallen je hlavné mesto rovnomenného kantónu vo Švajčiarsku. Mesto má 73 505 obyvateľov (2011). Mesto bolo založené v 7. storočí a dnes je kultúrnym a spoločenským centrom východného Švajčiarska.

St. Gallen ležiaci na rieke Steinach, ústiacej do Bodamského jazera, je označovaný ako brána do Appenzellských Alp.

Mesto leží na hlavných dopravných komunikáciach St. Margrethen – Rorschach – St. Gallen – Winterthur – Zürich a Romanshorn – St. Gallen – Rapperswil – Luzern. Najväčšie turistické lákadlo, opátstvo St. Gallen, je zapísané od roku 1983 na zozname zozname svetového dedičstva UNESCO.

autobusy-humenne-stgallen Autobusy od S. Gallen do Humenné

Humenné (O tejto zvukovej výslovnosť (pomáhať · info); Rusyn: Гуменне; Nemec: Homenaje; maďarčina: Homonna) je mesto v Prešovský kraj (“kraj”), na východnom Slovenskom a druhým najväčším mestom historického Zemplína regiónu. Leží na sopečné pohorie Vihorlat a na sútoku riek Laborec a Cirocha.

Humenné je centrom jedného z najvýchodnejšej okresov (“okres”) na slovenskom. Medzi najatraktívnejšie miesta sú pýcha Vihorlat Pohorie ich jazero Morské oko, a Poloniny (Drevené Karpaty) na hranici Slovenska, Poľska a na Ukrajine, ktoré sú súčasťou Národného parku Poloniny. Humenné je obklopený ruinami stredovekých hradov a open-air múzeum architektúry sa nachádza v mestskom parku.

aautobusom-piestany-stgallen Autobusy od St.Gallen na Piešťany

Piešťany (maď. Pöstyén, nem. Pistyan, poľ. Pieszczany, čes. Píšťany) sú kúpeľné mesto na Slovensku, sídlo okresu a mnohých vedeckých inštitúcií. Je medzinárodným strediskom liečby reumatických chorôb (Národný ústav reumatických chorôb) a významným regionálnym centrom kultúry, školstva, športu a rekreácie. Hospodárstvo mesta je závislé na liečebnej starostlivosti, turistickom ruchu, elektrotechnickom, strojárskom a potravinárskom priemysle. Preteká ním rieka Váh. Má nížinné, teplé a suché podnebie.

V okolí sa nachádzajú významné archeologické lokality (Moravany nad Váhom, Krakovany-Stráže). Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1113.

autobusom-rimavska-sobota-stgallen Autobusy od St. Gallen na Rimavská Sobota

Rimavská Sobota (O tejto výslovnosti zvukové (pomáhať · info), maďarčina: Rimaszombat, Nemec: Großsteffelsdorf) je mesto na južnom slovenské, v Banskobystrický kraj, na rieke Rimava. To má 24,374 obyvateľov (2006).

Mesto je historické hlavné mesto Gemer-Malohont kraja (od roku 1850 do roku 1922).

To sa nachádza asi 250 kilometrov (155 míľ) východne od Bratislava a asi 100 km (62 mi) od Banskej Bystrice. Mesto, spolu s štvrť leží v údolí rieky Rimava v Rudohorie horách Slovenske, v južnom slovenskom panvy. K dispozícii sú dve chránené územia v blízkosti mesta v okrese, Cerová vrchovina na juhu a Muránska planina národný park na severe.

autobusy-roznava-stgallen Autobusy od St. Gallen na Rožňava

Rožňava (maďarčina: Rozsnyó, Nemec: Rosenau, latinčina: Rosnavia) je mesto na slovenský, približne 71 kilometrov (44 míľ) po ceste z Košíc v Košický kraj, a má populáciu 19,505.
Mesto je hospodárske a turistické centrum Gemer. Rožňava je teraz populárnou turistickou atrakciou s krásnym historickým centrom. Mesto je biskupskej sídlo. To má predovšetkým potravinársky, textilný a zvyšky ťažobný priemysel.

Archeologické nálezy ukazujú, že región bol husto usadil baníci už okolo roku 1200. Prvá písomná zmienka z roku 1291 vyplýva, kráľovské mesto status bez roku 1410. Diecéza Rožňavská bola založená v roku 1776.

V stredoveku, Rožňava bol prosperujúce banícke mesto na zlato, striebro a železo. Ťažobnú činnosť stagnovali zo 16. storočia (kedy územie na juh od mesta boli podmanil osmanskými Turkami). Mining – tentokrát najmä železnej rudy – bola obnovená okolo roku 1800 a bol prítomný v meste v priebehu 20. storočia.

autobusy-ruzomberok-stgallen Autobusy od St. Gallen na Ružomberok

Ružomberok (nem. Rosenberg, maď. Rózsahegy) je okresné mesto ležiace v Žilinskom kraji. V minulosti bolo súčasťou Liptovskej stolice. Prvá písomná zmienka z roku 1233 uvádza mesto ako terra Reuche.užomberok sa nachádza na rozhraní mierne chladnej a mierne teplej klimatickej oblasti.

Ročný úhrn zrážok sa pohybuje od 720 mm vo východnej časti mesta až po 770 mm v západnej časti mesta. Horské oblasti zasahujúce do katastra majú úhrn zrážok až 1 000 mm (Smrekovica).

Najviac zrážok padne v júni a júli, najsuchšími mesiacmi sú január, september a október. Centrum mesta má oveľa menej slnečného svitu ako okolité svahy.

Je to spôsobené dlhtorvajúcou hmlou v jesennom a zimnom období. Vzhľadom na uzavretú dolinu a priemyselnú výrobu v meste patrí Ružomberok na popredné miesta rebríčka miest, kde sa vytvára na Slovensku hmla.

autobusy-zvolen-stgallen Autobusy od St. Gallen na Zvolen

Zvolen (O tejto výslovnosti zvuku (pomáhať · info); maďarskom: Zólyom, nemčiny: Altsohl) je mesto na strednom Slovenskom, ktorá sa nachádza na sútoku riek Hron a Slatina riek, v blízkosti Banskej Bystrice. S jeho starobylého hradu, mesto má historické centrum, ktoré predstavuje sídlo an Okres Zvolen (okres). Zvolený, má mnoho krásnych turistických atrakcií, a to najmä v meste, ako sú sochy a farebné postrekovačov, ktoré pracujú v lete. Počas zimy, tam je ľad-klzisko v meste.

Zvolen bolo osídlené už v paleolite. V 9. storočí, slovanské osídlenie (dnes susedstve Môťová) sa stal regionálnym centrom toho, čo je teraz centrálnej Slovensko.

Zvolen zostal kapitálom Zvolenská župa až do 1760s. V 11. a 12. storočia, jeden z najväčších stredovekých hradov v Európe, Pustý hrad, bola postavená. Mesto, pôvodne postavený pod hradom, ležala na dôležitej obchodnej ceste (Via Magna) z Budína do Krakova.