autobusy-zurich-bratislava

Autobusy od Zürich na Košice, Nitra, Poprad,Prešov, Trenčín a Žilina

Zürich je najväčšie mesto vo Švajčiarsku a kapitál kantónu Zürich . Nachádza sa na severe -centrálnej Švajčiarsko na severozápadnom cípe Zürišského jazera .

Obec má približne 400,028 obyvateľov , mestské aglomerácie 1315 miliónov, a metropolitné oblasti Zürichu 1830000. Zürich je rozbočovač pre železnice , cesty a leteckej doprave . Obe letisko Zürich a vlaková stanica sú najväčšie a najrušnejšie v krajine.

Zürich je popredný globálny mesto a medzi najväčšie svetových finančných centrách je aj napriek relatívne nízkou hustotou obyvateľstva.

Mesto je doma k veľkému množstvu finančných inštitúcií a bankové obrami .

autobusom-kosice-zurich Autobusy Zürich do Košice

Košice (výslovnosť Slovenskom: [koʃitsɛ] (počúvanie), Nemec: Kišineva, maďarsky: Kassa, výslovnosť maďarsky: je najväčšie mesto na východnom Slovenskom a v roku 2013 bol Európske hlavné mesto kultúry spoločne s Marseille vo Francúzsku. Leží na rieke Hornád na východných kútov Slovenského rudohoria, neďaleko hraníc s Maďarskom. S počtom obyvateľov približne 240.000, Košice je druhým najväčším mestom na slovenskom po hlavného mesta Bratislava.

Byť hospodárske a kultúrne centrum na východnom Slovenskom, Košice je sídlom Košický kraj Košice a samosprávneho kraja, slovenský Ústavného súdu, tromi vysokými školami, rôzne diecézy, a mnoho múzeí, galérií, a divadiel.

autobusy-nitra-zurich Autobusy Zürich na Nitra

Nitra Latinská: Nitrite; Nemec: Neutra (O tejto výslovnosti zvuku (pomáhať · info)); maďarskom: Nyitra alebo Nyitria je mesto v západnom Slovenskom, ktorá sa nachádza pri úpätí hory Zobor v údolí rieky Nitra.

S populáciou asi 83.572, je štvrtým najväčším mestom na slovenskom Nitra je tiež jedným z najstarších miest na slovenskom.; to bolo politické centrum kniežatstvo Nitra. Dnes je to sídlo kraj (Nitra región) a Okres (Nitra District).

Nitra leží v nadmorskej výške 190 metrov (623 ft) nad hladinou mora a má rozlohu 100.48 kilometrov štvorcových (38,8 sq mi). To sa nachádza v údolí rieky Nitra v Podunajská nížina, kde sa nachádza väčšia časť mesta.

autobusy-poprad-zurich Autobusy od Zurich na Poprad

Poprad je mesto v severnom Slovenskom, na úpätí Vysokých Tatier známy pre svoje malebné historické centrum a ako rekreačné stredisko. Je najväčším mestom Spiša a desiate najväčšie mesto na slovenské, s počtom obyvateľov približne 55.000.

Poprad-Tatry Airport je medzinárodné letisko sa nachádza tesne mimo mesto. Poprad je tiež východiskovým bodom Tatranských elektrických železníc (známy v slovenčine ako Tatranské elektrická železnica), súbor špeciálnych úzkorozchodné vlaky (električky) spájajúca strediská vo Vysokých Tatrách medzi sebou navzájom a s Popradom.

autobusy-presov-zurich Autobusy od Zürich na Prešov

Prešov (O tejto výslovnosti zvukové (pomáhať · info) je mesto na východnom Slovenskom je sídlo správneho Prešovský kraj (Slovensko: .. Prešovský kraj) S počtom obyvateľov približne 91.352, to je tretie najväčšie mesto v krajiny. Existuje mnoho turistických atrakcií v Prešove, ako sú hrady, bazénov, kostoly a krásne mesto.

Historicky, mesto bolo známa v nemčine ako Eperies (v rokoch 1938 a 1945 aj Prešovský), Eperjes v maďarčine, Fragopolis v latinčine, Preszów v poľštine, Peryeshis v rómskej, Пряшев (Pryashev) v ruštine a Пряшів (Priashiv) v Rusyn a Ukrajinci. Obaja EPER a Fragua; frago- v maďarčine a latina, respektíve, znamenať “jahody.” Avšak, mená pre mesto v slovanských jazykoch má ďalšie etymológie.

Mesto je prehliadkou baroka, rokoka a gotickej architektúry. V historickom centre mesta, hlavné ulice je lemovaná s cirkvami a ďalších budov postavených v týchto štýlov.

autobusom-zilina-zurich

Autobusy od Zürich na Trenčín

Trenčín je mesto na západnom Slovenskom centrálnej Váh údolí rieky neďaleko českých hraníc, asi 120 km (75 mi) z Bratislava.

To má populáciu viac ako 56.000, ktorý robí to deviaty najväčší obec v krajine a je sídlom Trenčianskeho kraja a Trenčianskeho okresu.

To má stredoveký hrad, ktorý sa nachádza na skale nad city.Trenčín bolo prvýkrát spomenuté pod gréckym názvom Leukaristos (Λευκάριστος), líčenie na mape sveta Ptolemaios okolo 150 CE.

V priebehu markomanských vojen medzi rímskej ríše a germánske Kvádov, Rimania vytesaný nápis na skale pod dnešného zámku v 179 CE a miesto bol spomenutý ako Laugaricio.Je to najsevernejší známa prítomnosť Rimanov v strednej Európe.

autobusy-zilina-zurich Autobusy od Zürich na Žilina

Žilina / ʒɪlɪnə / nemčina: Sillein [zɪlaɪ̯n] alebo [zɪlaɪ̯n], maďarčina: Zsolna, poľský: Żylina, mená v iných jazykoch) je mesto v severozápadnej časti Slovenska, asi 200 kilometrov (120 mi) od hlavného mesta Bratislava, v blízkosti ako českej a poľskej hranice.

Je to štvrté najväčšie mesto Slovenska s počtom obyvateľov približne 85.000, čo je dôležitým priemyselným centrom, najväčšie mesto na rieke Váh, a sedadle kraj (Žilinský kraj) a an Okres (okres Žilina).

Žilina leží v nadmorskej výške 342 metrov (1,122 ft) nad hladinou mora a má rozlohu 80.03 kilometrov štvorca (30.9 sq mi) To sa nachádza v regióne Horné Považie. (Slovenský: Horné Považie), na sútoku tri rieky: Váh, plynúce z východu do juhozápadu, Kysuca, tečúca zo severu a Rajčanky riek od juhu, v Žilina panvy. Mesto je obklopené týmito horskými pásmami: Malá Fatra, Súľovské vrchy, Javorníky a Kysucká vrchovina.